ردیاب خودرو مجهز به دوربین

ردیاب خودرو مجهز به دوربین

ردیاب خودرو مجهز به دوربین علاوه بر ردیابی خودرو می تواند از داخل کابین و یا ازمحل قرارگیری بار ماشین عکس بگیرد. نحوه گرفتن عکس بدین صورت است کاربر می تواند با ارسال یک اس ام اس به دستگاه ردیاب درخواست گرفتن عکس نماید که عکس گرفته شده پس از یک دقیقه برایش ارسال می شود. در این سیستم دستگاه را هم می توان به حالت گرفتن عکس بصورت اتوماتیک نیز قرارداد که در این حالت با توجه به زمان درخواستی مثلا هر نیم ساعت یکبار شروع به گرفتن عکس و ارسال آن به مرکز می کند. لازم به ذکر است این سیستم بیشتر برای اتوبوس های بین شهری، اتوبوس های درون شهری، تاکسی ها و کامیونهای باربری کاربرد دارد. استفاده کننده می تواند علاوه بر ردیابی خودرو خود برروی نقشه و رویت آن تصاویر داخل خودرو را هم ببیند.

یک دستگاه ردیاب جی پی اس توانایی ردیابی کردن یک خودرو، شخص، حیوان یا تکه ای از اموال را دارد که ردیاب خودرو یک تکنولوژی بسیار سخت و پروسه با ارزشی است. اما درحال حاضر ردیاب جی پی اس برای مصارف زیادی در دسترس است و ازآن استفاده های مختلفی می شود. در این مقاله ما نگاه می کنیم که یک سیستم ردیاب جی پی اس چگونه کار می کند و کدامیک از سیستم های ردیاب متناسب با هدف ما است و سیستم ردیاب خودرو دارای چه ویژگی هایی است.

باعکس گرفتن ازسیگنال های سه یاچند ماهواره (از 31 ماهواره) دریافت کننده جی پی اس توانایی شناسایی مکان کوچکترین ذره را دارد. ردیاب جی پی اس عملکردهای عادی در مراحل بعدی انجام می دهد که با وسیله عکس گرفتن توسط ماهواره و ذخیره کردن مکان داده داخل حافظه داخلی برای بعدا بازیابی شود یا با فرستادن مکان داده در زمان واقعی با داده ها در شبکه توسط گوشی موبایل نمایش داده شود.

بنابراین به طور خلاصه یک ردیاب جی پی اس چگونه کار می کند : اطلاعات جمع آوری، آنالیز و مکان داده ها را ازطریق سیگنال های ماهواره ذخیره می کند، اطلاعات مکان راپردازش می کند و سپس آن را ذخیره می کند. انواع سیستم های ردیاب جی پی اس وجود دارد که ما در این مقاله می خواهیم به سیستم ردیاب خودرو بپردازیم.

یک سیستم ردیاب خودرو ترکیبی از استفاده مکان یابی اتوماتیک خودرو است که در ماشین ها با استفاده از نرم افزاری که تمام داده های ناوگان را از مکان های خودرو جمع آوری می کند بکار برده می شود.  سیستم های مدرن ردیاب خودرو معمولا از تکنولوژی جی پی اس برای ردیابی خودرو استفاده می کنند. اطلاعات خودرو می تواند با استفاده از نقشه های الکترونیک با استفاده از اینترنت یا نرم افزارهای تخصصی دیده شوند. معمولا مردم شهرنشین به خصوص درشهرهای بزرگ از سیستم های ردیاب خودرو استفاده می کنند.

سیستم های ردیاب فعال دربرابرغیرفعال

چندین نوع سیستم ردیاب خودرووجود دارد. مخصوصا که آنها به صورت فعال وغیرفعال مرتب شده اند. سیستم های غیرفعال مکان  جی پی اس، سرعت، عنوان و بعضی وقت ها بعنوان فعال کردن یا غیرفعال کردن کلید، بازوبستن درب خودروذخیره می کند. سیستم داده ها رابرای ارزیابی درکامپیوتر حذف یا دانلود می کند. سیستم های غیرفعال شامل نوع دانلود اتوماتیک است که داده های فرستاده شده با ویرالس دانلود می شود. سیستم های فعال همچنین  اطلاعات را جمع آوری می کند اما معمولا با شبکه های ماهواره ای یک کامپیوتر یا داده مرکزی برای ارزیای فرستاده می شود. تعداد زیادی از سیستم های مدرن ردیاب خودرو ترکیبی از توانایی های ردیاب فعال وغیرفعال است.

استفاده های رایج از سیستم ردیاب خودرو

سیستم های ردیاب خودرو عموما به وسیله اپراتورهای ناوگان برای مدیریت عملکردهای ناوگان مانند ردیابی ناوگان، مسیریابی، اعزام واطلاعات وایمنی استفاده می شود واین سیستم حتی پایان مسیر خودرو را نمایش می دهد.

ویژگی های سیستم ردیاب خودرو

  •    مبتنی بروب(نیازی به سرمایه گذاری درحیطه فناوری اطلاعات ندارد)
  •    نمایش موقعیت وحالت خودرو با ماهواره های جی پی اس
  •    تاریخچه های دقیق سفر
  •    شناسایی راحت نزدیکترین مکان خودرو
  •    نمایش سرعت بیش از اندازه
  •    آپدیت به موقع ترافیک
  •    ورقه ثبت ساعات کارخودکاربرای هر عضو

این سیستم های ردیاب خودرو مجهز به دوربین هایی هستند که از هرآنچه که داخل خودروی شما اتفاق بیافتد عکس می گیرد.

مدیر سایت
ارسال دیدگاه