ردیاب خودرو شرکت

ردیاب خودرو شرکت

امروزه تقریبا اکثر فعالیت های تجاری به صورت مکانیزه و سیستمی درآمده است. شرکت های حمل و نقل کالا و مسافر، و همچنین سیستم های پخش کالا که ناوگان خودرو در اختیار دارند نیز از این سیستم های نوین برای مدیریت ناوگان خود بهره می برند. ردیاب خودرو شرکت های حمل کالا و مسافر را می تواند در مدیریت ناوگان به صورتی موثر یاری نماید.

درحقیقت ردیاب خودرو دستگاهی است که بر روی خودرو نصب می شود و وظیفه اصلی آن، ارسال اطلاعات موقعیتی خودرو شامل تاریخ، طول و عرض جغرافیایی، سرعت لحظه ای، ارتفاع از سطح دریا و … می باشد.

این اطلاعات از طریق بستر مخابراتی و با استفاده از پروتکل  GPRS به سرور مرکزی منتقل می شوند. این اطلاعات توسط سرور در پایگاه داده مدیریت ناوگان ذخیره می شود.

معمولا برای ردیاب خودرو، محدوده مکانی خاصی برای حرکت هر خودرو تعیین می شود و مدیریت می تواند مسیرها و مکان های غیر مجازی که خودروها می روند را مطلع شوند. همچنین هرگاه سرعت غیر مجاز حرکت توسط هر خودرو ثبت شود، مدیریت متوجه شده و می تواند به راننده تذکر دهد. علاوه بر این، این سیستم ها با کنترل عملکرد خودرو، کنترل راننده و جلوگیری از اتفاقات ناگوار می توانند رانندگی ایمن تری را نیز موجب شوند.

معمولا شرکت ها و سازمان هایی مانند ناوگان های پخش مواد غذایی و … شهرداری ها که دارای خودروهای متعدد از جمله خودروهای حمل زباله هستند، شرکتهای باربری، شرکت های ارائه دهنده خدمات اورژانس و امداد رسانی، مسئولین بخش مدیریت خودروهای حمل پول بانک ها، شرکت های اتوبوس رانی، موسسات کرایه اتومبیل، سرویس های سازمان ها و مدارس و … می توانند از این تکنولوژی بهترین بهره را ببرند.

سیستم ردیاب خودرو و جی پی اس یک کاربرد عام تر نیز دارد که برای خودروهای شخصی نیز بسیار مورد استفاده است. این کاربرد، محافظت از خودروها در برابر سرقت است که بسیار بهتر از سیستم های قدیمی مانند دزدگیر جواب می دهد.

در پایان با افتخار اعلام می داریم، شرکت پیام جی پی اس با اتکا به تجربه و تخصص کارشناسان خود، آماده ارائه مشاوره و راهنمایی لازم خدمت شما عزیزان جهت انتخاب و خرید بهترین ردیاب خودرو و جی پی اس برای ماشین های شما عزیزان می باشد.

مدیر سایت
ارسال دیدگاه