ردیابی و کنترل خودرو

ردیابی و کنترل خودرو

ردیاب خودرو دستگاهی می باشد که مشابه با خیلی از ابزارهای دیگر هر روز در حال پیشرفت و گسترده شدن می باشد. اندازه این ردیاب ها هر روز کوچک تر شود ولی امکانات و توانایی های آن هر روز بیش تر از قبل می گردد. کار اصلی یک ردیاب خودرو پیدا کردن موقعیت فعلی خودرو بوده که به صورت دقیق توسط جی پی اس انجام می شود. انواع شرکت در این زمینه تولید در حال رقابت با یکدیگر می باشند که بتوانند امکانات بیشتری را ارائه بدهند.

کار اصلی ردیاب خودرو ردیابی و کنترل خودرو بوده و این کار با سیستم ناوبری یکی نمی باشد. شما با داشتن یک ردیاب می توانید علاوه بر ردیابی خودرو و کنترل آن تاریخچه کاملی از رفت و آمدها داشته باشید. همچنین شما با داشتن یک ردیاب خودرو و نصب آن در خودروی خود می توانید در صورت به سرقت رفتن خودرویتان اطلاعات دقیقی از مکان فعلی داشته باشید. با خرید ردیاب خودرو یک پنل در اختیار مشتری قرار می گیرد که اطلاعات در نقشه نمایش داده می شود.

کنترل خودرو با کمک ردیاب ها فقط در تشخیص موقعیت کنونی نیست و می تواند در زمان هایی که شما خودروی خود را از دست داده اید هم کاربرد خواهد داشت.

جی پی اس خودرو چیست و چگونه کار می‌کند؟

جی پی اس خودرو یا همان GPS(Global Positioning System) یک سیستم موقعیت یاب جهانی می باشد که به آن GPS Tracker هم گفته می‌شود. کارایی جی پی اس ها با ماهواره های بین المللی بوده و به همین علت به آن ردیاب های ماهواره ای یا جی پی اس های ماهواره ای هم گفته می شود.

ماهواره ها با حساب کردن طول، عرض و ارتفاع وهمچنین زمان می توانند موقعیت فعلی و دقیق مکان خودروی شما را حساب نمایند. این اطلاعات به روز می باشند و می توانند در ردیاب های خودرو نقش اساسی را ایفا نمایند. ردیاب خودرو با داشتن اطلاعات دقیق مکانی که خودرو در آن قرار دارد خواهد توانست گزارش کاملی را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.

انواع نرم افزار ارائه اطلاعات در ردیاب

اطلاعاتی که با جی پی اس خودرو جمع آوری می شود به نرم افزار منتقل می شود و نرم افزار بر طبق مدل و امکاناتی که دارد می تواند اطلاعات به کاربر بدهد. نرم افزارها دو نوع اطلاعات به کاربر خواهند داد که به صورت ردیاب فعال و ردیاب غیرفعال می باشد.

ردیاب فعال

این نمونه از ردیاب ها بسیار مورد توجه مالکین خودرو و شرکت های حمل و نقل و سازمان ها می باشند و از موارد حساس برای آپشن های خودروها می باشند. این ردیاب‌ها می توانند به صورت لحظه ای ارائه سرویس بدهند و با کمک نرم‌افزارها و همچنین سیستم‌های مدیریت اطلاعات می توانند خدماتی کاربردی به صاحبان ردیاب بدهند.

ردیاب غیرفعال

این ردیاب ها ارزان قیمت بوده و با توجه به امکاناتی که نوع اول دارند این مدل ها قابلیت زیادی ندارند و مدل کار کردن آن ها به این صورت است که اطلاعات را جی پی اس ذخیره کرده و در زمان مشخص به کاربر نمایش می دهد.

انواع ردیاب خودرو

ردیاب آهنربایی

یکی از بهترین و کامل ترین ردیاب های موجود در بازار ردیاب های آهنربایی می باشد که دارای باتری داخلی بسیار پرقدرت و همچنین با کیفیت دارد و می تواند چندین روز شارژ را در خود نگه دارد. جی پی اس های آهنربایی می توانند در برابر ضربه، آب و حرارت هم عایق بندی باشد و به دلیل آهنربای قوی که در بدنه آن وجود دارد می تواند در تمام بخش های فلزی نصب گردد. شدت چسبندگی آن به حدی می باشد که به هیچ وجه در دست اندازها قابل جدا شدن نمی باشد.

ردیاب فندکی

از انواع دیگر ردیاب ها ردیاب های فندکی می باشند که به آن ها ردیاب مخفی هم می گویند. این ردیاب در ظاهر شبیه شارژهای فندکی است و درست در جای آن ها هم نصب می گردد. در واقع ردیاب فندکی با یک سیم کارت کار خود را شروع می کند. این سیم کارت می تواند با ارتباط با جی پی اس ماهواره ای موقعیت کنونی خودرو و همچنین موقعیت آینده را ضبط نماید و در پنلی قابل دسترس قرار بگیرد.

ردیاب هوشمند خودرو

از جدیدترین ردیاب ها که نوعی کاربردی می باشد ردیاب هوشمند خودرو می باشد که طرفدار زیادی دارد. این ردیاب با کمک یک وسیله ای به نام OBD Remote به کامپیوتر خودرو متصل شده و می تواند به راحتی نمایش موقعیت مکانی خودرو را نشان داده و امکانات زیادی را در اختیار خریداران قرار دهد.

مزایای خرید ردیاب خودرو

افزایش راندمان کاری خودرو

با وجود یک ردیاب خودرو و استفاده از جی پی اس، ردیابی و کنترل خودرو بر روی حرکت آن بسیار راحت شده است. با نصب یک ردیاب خودرو شما می توانید از حرکت خودروی خود و مواردی مانند میزان سرعت، مصرف سوخت و بازدهی آن اطلاع کامل داشته باشید.

ردیابی مکان خودرو

با داشتن یک ردیاب خودرو شما مکان دقیق وسیله نقلیه خود را دارید و می توانید هر لحظه آن را پیگیری نمایید. در واقع مکان دقیق خودروی شما و اطلاعات کامل از مسیر حرکت خودروی خود را می توانید داشته باشید.

نظارت بر کار کارمندان

برخی از شرکت ها مجبورند که کارمندان و یا بازاریابان داشته باشند که در بیرون از شرکت فعالیت دارند. با ردیاب خودرو شما می توانید مسیرهایی که این افراد در طول روز رفته اند را پیگیری کرده و با این روش کسی نمی تواند از زیرکار فرار کند و گزارش کاملی از روند کاری آن ها در اختیار شرکت قرار می گیرد.

ردیابی مرسولات شرکت

اکثر شرکت ها دارای پیک هایی برای ارسال بسته های پستی خود دارند که برای آن ها مهم است که چه زمان تحویل داده شده است. با نصب یک ردیاب خودرو می توانند مسیری که پیک برای رسیدن به مقصد طی کرده است را کنترل نمود. همچنین این مورد برای افرادی که کار اجاره اتوموبیل را می دهند کارایی دارد و با این کار کنترل بیش تری روی خودروهای خود دارند.

یافتن خودروهای به سرقت رفته

با نصب یک ردیاب خودرو شما می توانید با خیال راحت خودروی خود را در هر جایی پارک کرده و دیگر نگران به سرقت رفتن آن نباشید. زیرا با نقشه ای که ردیاب خودرو در اختیار شما می گذارد مکان دقیق و فعلی خودرو را می توانید به پلیس اطلاع دهید. همچنین با داشتن دکمه اضطراری زمانی که دچار مشکلی شدید، می توانید با فشار دادن آن از مکان خود به سایرین اطلاع رسانی نمایید.

 

مدیر سایت
ارسال دیدگاه