جی پی اس در خودروهای شخصی

جی پی اس در خودروهای شخصی

در دنیای امروز نیاز به خودروی شخصی بیش از گذشته ضروری و مهم به نظر می رسد. در هر خانواده معمولا یک خودروی شخصی و یا حتی بیشتر نیز وجود دارد. در طول روز نیز از خودرو به منظور فعالیت های مختلف استفاده می شود. بنابراین لازم است تا با یک مدیریت صحیح نسبت به فعالیت های مختلف خودرو در طول روز و همچنین فعالیت قسمت های مختلف خودرو آگاهی کامل داشت.

با استفاده از جی پی اس مخصوص خودروهای شخصی و نصب آن در خودروی خود می توانید از مزایای آن استفاده کنید. با نصب این جی پی اس در خودرو می توانید مکانی که قصد عزیمت به آن را دارید روی نقشه های موجود در جی پی اس پیدا کرده و سپس با بررسی مسیرهای مختلف از مسیرهایی که دارای ترافیک کمتری می باشد به محل مورد نظر عزیمت کنید.

بنابراین با استفاده از این جی پی اس می توانید صرفه جویی زیادی در وقت و هزینه ی سوخت و استهلاک خودرو انجام دهید. بنابراین تهیه این جی پی اس بعنوان یک هزینه محسوب نمی شود، بلکه بعنوان یک سرمایه گذاری محسوب می شود تا با استفاده از آن در موارد مذکور صرفه جویی کنید. مزیت دیگر این جی پی اس این است که در هنگام مفقود شدن خودرو و یا به سرقت رفتن آن در صورت وجود جی پی اس داخل خودرو، نیروهای پلیس خیلی زودتر و راحت تر می توانند نسبت به محلی که خودرو در آن جا می باشد دسترسی پیدا کنند.

علاوه براین با نصب این جی پی اس در خودرو می توانید از هر مکانی نسبت به خودروی خود آگاهی کامل داشته باشید. بعنوان مثال می توانید با اتصال به اینترنت از طریق تلفن همراه یا رایانه از وضعیت خودروی خود اعم از اینکه در چه مکانی قرار دارد، در حال توقف است و یا در حال پیمودن مسیر می باشد، با چه سرعتی در حال حرکت می باشد، دقیقا در چه فاصله ای از شما قرار دارد و بسیاری از موارد دیگر اطلاع کامل داشته باشید.

می توان با نصب سنسورهای مختلف در قسمت های مختلف خودرو از وضعیت آن ها نیز آگاه شد. بعنوان مثال از سطح سوخت، دمای قسمت های مختلف خودرو، وضعیت تایرها و سایر قسمت های آن اگاهی یافت.

همچنین با نصب این جی پی اس می توانید رانندگی فرزند خود را نیز مدنظر داشته باشید و از وضعیت لحظه به لحظه آن مطلع شوید. اگر فرزند شما با خودروی شما و یا حتی با خودروی شخصی خود در حال پیمودن مسیر می باشد می توانید با برقراری ارتباط با جی پی اس از طریق اینترنت توسط تلفن همراه یا رایانه شخصی نسبت به رانندگی فرزند خود آگاه شوید.

در واقع جی پی اس با جمع آوری اطلاعات مختلف از قبیل فاصله، سرعت و سایر موارد با مرکز کنترل که می تواند منزل شما باشد ارتباط داشته و اطلاعات را به شما منتقل کند و یا اینکه در صورت بروز اتفاق خاص مثلا سرعت بالای رانندگی یا وضعیت نامناسب تایرها، شما را با ارسال پیام کوتاه به تلفن همراه یا ایمیل شخصی نسبت به این موضوع آگاه کرده تا درصدد رفع این مشکل برآیید.

 

دیدگاهی بنویسید

کمک نیاز دارید چت واتساپ 98 اسپای