جی پی اس در خودروهای ترانزیت کالا

جی پی اس در خودروهای ترانزیت کالا

امروزه با توجه به گسترش ارتباطات بین کشورهای مختلف، نیاز به ترانزیت کالا از کشوری به کشور دیگر به شدت در حال افزایش است و نیاز به مدیریت صحیح در این زمینه بخوبی احساس می شود. با استفاده از جی پی اس های مناسب می توانید ضمن اینکه در هر لحظه نسبت به وضعیت بار خود اطلاع داشته باشید، قادر خواهید بود تا بهره وری شرکت خود را افزایش داده و بصورت کارآمدتر و بهینه تر عمل نمایید.

شرکت های ترانزیت کالا می توانند با نصب این نوع جی پی اس ها در وسایل نقلیه خود اعم از کامیون ها، تریلرها و یا کانتینرها بطور دائم و لحظه ای از وضعیت بار ارسالی خود آگاهی کامل داشته باشند. از زمانی که وسیله نقلیه مورد نظر شما از شرکت خارج می شود تا بار خود را به مقصد برسد شاید چند روز در مسیر باشد. بنابراین شما می توانید با استفاده از این جی پی اس بخوبی نسبت به وضعیت آن در طی مسیر آگاهی داشته باشید.

شما از داخل شرکت و برقراری ارتباط با جی پی اس از طریق اینترنت می توانید نسبت به موارد مختلفی از جمله موقعیت فعلی، سرعت فعلی، سرعت متوسط در طول مسیر، میزان رانندگی در طول روز و سایر موارد وسیله باربری اطلاع دقیق داشته باشید.

همچنین با نصب سنسورهای مخصوص در قسمت های مختلف وسیله باربری می توانید موارد مختلفی از جمله سطح سوخت، دمای قطعات مختلف، وضعیت تایر ها وسایر قسمت هایی که برای شما حائز اهمیت می باشد را مدنظر داشته باشید.

به این ترتیب شما می توانید با نصب این جی پی اس در وسیله باربری علاوه بر اینکه در هر لحظه نسبت به وضعیت وسیله اطلاع کامل دارید، قادر هستید که در هزینه های عملیاتی و وقت نیز صرفه جویی های فراوانی انجام دهید.

از آنجا که این جی پی اس بایستی در اکثر موارد در خارج از وسیله نصب شود تا به خوبی بتوان با آن از مرکز کنترل ارتباط برقرار کرد، نیاز است تا این جی پی اس دارای جنس و مرغوبیت خوبی باشد تا در شرایط مختلف جوی علاوه بر اینکه استحکام خود را حفظ می کند، بتواند بخوبی با مرکز کنترل ارتباط داشته باشد. به همین منظور جنس این جی پی اس از فلزات مرغوب با پوشش های خاص تهیه شده است که در شرایط مختلف آب و هوایی دچار مشکل نخواهد شد.

علاوه بر این موارد گفتنی است که شما می توانید با استفاده از این جی پی اس نسبت به وضعیت راننده  و ایمنی آن در طول مسیر نیز آگاهی کامل داشته باشید و در صورت بروز علائم ناگهانی در رانندگی بوسیله اعلام هشدار توسط جی پی اس نسبت به برطرف کردن مشکل موجود اقدام های لازم را انجام نمایید.

یکی از مواردی که برای برخی از شرکت ها حائز اهیمت می باشد، سالم رسیدن محموله به مقصد و باز و بسته نشدن درب محموله در طی مسیر می باشد که با این جی پی اس می توان بخوبی نسبت به این مورد نیز اطلاع داشت تا بار مورد نظر به سلامت به مقصد برسد. بنابراین علاوه بر موارد مذکور، عامل فوق باعث تفاوت شما با سایر شرکت ها شده و بتعث رونق کسب و کار و اطمینان بیشتر به شرکت خدمات رسان شما خواهد شد.

 

مدیر سایت
ارسال دیدگاه